Penktadienio vakarą Europos aikštėje pirmą kartą įžiebta penkių metrų aukščio Tarptautinė Vilniaus eglė. Jai papuošti skirtas dekoracijas savo rankomis kūrė Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai net iš 19 skirtingų šalių. „International House Vilnius“ iniciatyva suburtos ambasados ir užsieniečių bendruomenės kūrė bei dalijosi unikalia savo žiemos švenčių simbolika. Ornamentus, kuriuos galima apžiūrėti aikštės vitrinose, pristatė Filipinų, Argentinos, Čekijos, Meksikos, Ganos, Azerbaidžano, Airijos ir kitų šalių atstovai.
Šventėms susivienijo skirtingos kultūros
Kai esi toli nuo savo namų, artimųjų ir draugų, sunku nejusti vienatvės, ypač per šventes, tad Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ įkurtas užsieniečių integracijos ir relokacijos centras „International House Vilnius“ jau ne pirmą kartą sostinėje suburia tarptautinės bendruomenės narius. Organizacijos vadovė Indrė Laučienė sako, kad šiemet įžiebta Tarptautinė Kalėdų eglutė simbolizuoja skirtingų kultūrų vienybę, gerbiant kiekvienos iš jų individualumą.
„Ši iniciatyva kilo iš įsitikinimo, kad integracija nereiškia savo tradicijų ar tapatybės atsisakymo, o veikiau simbolizuoja harmoningą jų apjungimą su vietiniais papročiais. Tarptautinės Kalėdų eglutės kūrimo procese dalyvavo net 19 šalių atstovai: nuo Argentinos iki Filipinų. Kiekvieną jų atspindi unikalūs ornamentai, pasakojantys apie šalies kultūrinį identitetą bei žiemos tradicijas. Jie eksponuojami šalia eglutės įsikūrusioje stiklinėje vitrinoje, kartu su QR kodu, kuris veda į platesnę informaciją apie šalies bendruomenę Vilniuje, jų žiemos tradicijas bei žaisliukų simboliką“, – sako I. Laučienė.
„International House Vilnius“ vadovė džiaugiasi, kad sulaukė ne tik užsieniečių, bet ir vilniečių įsitraukimo į projektą: „Tokios kultūrinės veiklos leidžia geriau pažinti vieniems kitus ir pasidomėti skirtingomis kultūromis. Ši iniciatyva išryškina Vilnių kaip modernią ir įvairioms tradicijoms atvirą sostinę, siekiančią kurti visiems svetingą erdvę. Tarptautinė Kalėdų eglutė simbolizuoja tradicijų įvairovę, o jos dizainas ir viršūnė pabrėžia sostinės tapatybę, taip sujungiant pasaulinius elementus su vietos dvasia.“